Pivnica Brhlovce

Remeselné víno je opak modernej a chladnej priemyselnej produkcie. Remeselné víno dorábame výhradne tradičným remeselným spôsobom bez použitia priemyselných enologických prípravkov. Remeselné víno je výsledok zručnosti a skúseností vinára a preto je podľa nás remeselné víno súčasťou kultúrneho dedičstvo Slovenska, ktoré nám zanechali naši predkovia. Úlohou a poslaním remeselných vinárstiev je túto tradíciu a kultúrne dedičstvo udržať za každú cenu pri živote a odovzdať ju ďalším generáciám.

Tvorba vína je proces

Pivnica BRHLOVCE je rodinné vinárstvo, ktoré sa nachádza v Skalných obydliach v obci Brhlovce.

V detstve boli víno a vinohrad každodennou súčasťou nášho rodinného života. Nikdy mi nenapadlo, že raz sa tvorba vína stane mojim povolaním. Vyštudoval som fotografiu, aby som sa v roku 2011 vrátil ku koreňom a nadviazal na rodinnú tradíciu vinárstva.  Založil som remeselné vinárstvo Pivnica BRHLOVCE.

Mojou snahou je dorábať víno tradičným remeselným spôsobom, ako si to pamätám z detstva.  V pivnici sa riadim najmä intuíciou a skúsenosťami. Víno vnímam ako formu umeleckej tvorby, je skôr prejavom emócie, než dokonalé technologického postupu podľa presne dodaného návodu. Výsledkom sú vína, ktoré sú opakom strojovej, priemyselnej výroby.

Víno je výsledkom spoločného úsilia ľudí, ktorí kosia vo vinohradoch, oberajú hrozno, jazdia na traktoroch, fľašujú víno a balia ho do krabíc. Ľudí, ktorí tvoria etikety, riešia byrokraciu a medziľudské vzťahy. Ľudí, ktorých na degustáciach nevidíte, ale na ktorých nám záleží, a bez ktorých by žiadne víno nevzniklo.

Vína z Pivnice BRHLOVCE vo svete a na Slovensku

Vína z Pivnice BRHLOVCE pijú gurmáni po celom svete. Najviac vína prúdi do Kanady (Montreal), USA (New York City), Veľkej Británie (Londýn), Francúzska (Reims) a Čiech (Praha).

Na Slovensku môžete vína z Pivnice BRHLOVCE ochutnať nielen u nás pri degustácii, ale objednať si ich môžete aj cez Gurmán TAXI. Distribúciu na Slovensku zabezpečujú KubBo Select – Košice a Wined – Bratislava.

Chcete navštíviť naše vinárstvo, objaviť Skalné obydlia, zažiť degustáciu alebo kúpiť naše víno? Kontaktujte nás!